Nahrávám...

Z pořadu Události, komentáře dne 29. srpna 2014

29.08.2014 | Vystoupení v mediích

 29. 8. 2014 — Ivan Gabal /KDU-ČSL/, místopředseda výboru pro obranu, Poslanecká sněmovna, o přítomnosti ruských jednotek na území Ukrajiny:

Všechna ta těžká bojová technika nese znaky původu ruské armády úplně jasně. Kdyby Rusko bylo právní stát a jeho občané, byť civilní, nebo na dovolené, si vzali zbraně a šli zabíjet civilisty nebo druhou armádu na výsostné území druhého státu a porušovali jeho zákony, pak by podle všech znaků práva Rusko muselo ty lidi okamžitě zatknout a postavit před soud. Místo toho je Rusko vyznamenává a odměňuje.

29. 8. 2014 — Karel Schwarzenberg /TOP 09/, předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny, předseda strany, o přítomnosti ruských jednotek na území Ukrajiny:

Ruské vojsko na Krymu taky tvrdilo, že to nejsou regulérní vojáci, ale když to člověk viděl, bezvadně vyzbrojení, to bylo jasné, že to nejsou dobrovolníci. Pardon, partyzáni vypadají jinak.

29. 8. 2014 — Pavel Kováčik /KSČM/, předseda poslaneckého klubu, o přítomnosti ruských jednotek na území Ukrajiny:

Já nevěřím tomu, že ruská strana vyslala bojovat pravidelnou armádu za hranice Ukrajiny. To by byl bezesporu vpád, to by byla agrese.

Záznam celého pořadu je k dispozici zde