Nahrávám...

Blog

Rvačka ve sněmovně

K dnešní příšernosti ze sněmovny, která shazuje všechny občany a voliče v této zemi:
1. Kultura politiky začíná u kultury chování, kterou také vytváří kultura oblečení. Poslanec v zapnutém obleku, zavázané kravatě, by se měl vrátit jako pevný standard, který dokáže udržet na uzdě i chování primitiva "tělocvikáře".
2. Je odpovědností T.Okamury koho do sněmovny přivedl, pan poslanec Volný se takto projevoval od počátku i verbálně a byla jen otázku času, kdy se to stane. Po kácení stromů na koleje jeho sympatizanty kvůli fiktivním migrantům nyní jeho kadidáti uráží všechny, kdo očekávají od poslanecké sněmovny odpovědný a soudný přístup k vážné situaci.
3. Rozkližování standardu chování a respektu k jednacímu sálu poslanecké sněmovny - sněmu, začalo kytarovým excesem dnešního předsedy Vondráčka, bezdiskusně propad standardu do provinční úrovně.
4. Kdyby bylo v poslanecké sněmovně více žen, nestalo by se to. Primitivní maskulinní vytahování a exhibice postkomunistické kultury potřebují i toto civilizační vyrovnání poměrů.
5. Pro jednání o omezení ústavy, lidských a občanských práv k otázce hodnocení nouzového stavu, měla být na místě celá vláda včetně premiera v plné sestavě a dát projednávané agendě odpovědnost a váhu. Polevení vlády vůči takto závažnému tématu je také vážný pokles politické kultury a respektu k ústavě.
6. K excesům tohoto formátu pomáhají všichni, kteří zpochybňují vážnost pandemického vývoje a více než 14 tisíc zemřelých. Neúcta k zátěži, riziku i zemřelým není jen vlastností primitiva v tričku, ale všech, od Klause strašího až po Klause mladšího.
Poslanecká sněmovna bohužel v nemalé části odráží tuto "ulici".
Není to jen ostuda, je to toxická urážka kultury demokracie.