Nahrávám...

Blog

27.4. Vraťme se k ústavním agendám

1. Vládní krize se pomalu rozšiřuje do ústavní krize:

- Důsledkem otevřené spolupráce prezidenta s nepřítelem naší suverenity Kremlem.

- Důsledkem prokazatelného naplnění dlouho indikovaného konfliktu zájmu premiéra čerstvým výnosem přinejmenším 155 milionů do jeho firem z peněz daňových poplatníků jako kompenzace zablokování evropských dotací pro konflikt zájmů. Bude to mít důsledky pro náš přístup ke všem evropským penězům, a doufejme i trestně právní pro organizátory finančních a rozpočtových machinací. Postavit si A.Babiše znovu do čela vlády po volbách je pro Českou republiku unijní sebevražda.

2. Kumulace ústavní a vládní krize vytváří třaskavou situaci, v které nemůžeme opakovat chyby února 1948 a pomoci k moci vládě kolaborantům s Kremlem, ať již v podobě "úředních ministrů" nebo z okamurových extrémistů, zdegenerovaných komunistů či hradní kamarily. Kdokoli usedne v této vládě bude mít stigma pro-kremelské participace na ústavním rozvratu.

3. V této situaci se nemohou dopustit chyb ani ostatní parlamentní strany.  ČSSD, jakkoli s Hamáčkovým "korouhvičkovým" vedením může těžko jít do hradní předvolební koalice s hnutím ANO vedeným politickým byznysmenem, protiprávně rozpouštějícím rozpočtové peníze ve svých firmách. Tedy pokud chce zůstat alespoň minimálně akceptovanou sociálně orientovanou stranou, které se nebudou v Evropě další socialisté vyhýbat.

4. Úmysl cokoli dojednávat s prezidentem je znakem nezpůsobilosti zajistit právní stát z vládní pozice, to na margo Pirátů a Stan. Dost předních jmen české politiky dnes již dobře ví, jaká to byla fatální chyba usilovat o dohody nebo komunikaci se Zemanem.

5. Úmysl vyslovit vládě nedůvěru a svěřit rozhodnutí do rukou Zemanovi je ještě horší nápad,  jak hrát ruskou ruletu doslova i přeneseně Spolu.

6. Pro Ano2011 zbývá jediná cesta podpořit zkrácení volebního období a do voleb vyřešit rébus nového stranického vedení bez stigmatu podvodů Babiš-Faltýnek. Pokus vmanipulovat ústavní situaci do rukou Miloše Zemana povede k hluboké krizi, v které dnešní vedení Ano propadne mimo akceptovatelný veřejný prostor, ať již odpovědností za předání moci Kremlu, za krytí rozkrádání veřejných prostředků nebo masivní selhání v boji s pandemií. Spoluprací s demokratickými stranami na ukončení krize lze ještě leccos zachránit, leccos vyjma dua Faltýnek-Babiš.

7. Hradu nezbývá, něž dále škodit a konspirovat proti vlastní zemi. Ovšem jakýkoli pokus zdržet vyhlášení předčasných voleb po rozpuštění sněmovny musí okamžitě narazit na připravenou senátní žalobu k Ústavnímu soudu, která protiústavní kroky zbaví platnosti, pokud ho nezbaví úřadu pro nezpůsobilost nebo velezradu. 

8. Je třeba vidět, že Zemanovi už došel klid i zábava nenávistné politiky. Bylo to zjevné z vedení rozhovoru, kde se velmi špatně ovládal a zuřil. Nelze se mu divit, musel vědět, že jeho dohodnuté odložené vystoupení Kreml použije, aby s ním vytřel svou vnitropolitickou podlahu po odhalení teroristického řádění u nás, po pokusu o vraždu Navalného a rozsáhlém zatýkání a věznění nové generace mladých Rusů. K jinému než na špinavou práci již "náš člověk v pražském Kremlu" není. A třeba uznat, že spolu s prezidentem jsme v tom ruském úklidu s ním my všichni, možná i v očích našich přátel a spojenců. Zejména to je třeba změnit a vykydat na naší domácí scéně. 

A nikdo jiný,než my, to za nás neudělá!